Дати Тривалість Країна перебування 
03 –  11. 07.2021  9 днів Туреччина 
240$

Похід по Качкару Туречина

Альпи під замком, проте ми знайшли варіант краще!

Це похід нетиповою Туреччиною, де не так багато туристів як на Лікійській стежці, а це значить, що ми будемо сам на сам з дикою природою незвіданої Туреччини.

На нас чекають великі гори – 5 перевалів висотою понад 3000 м, велика кількість гірських озер з криштальою водою, де ми з вами будемо купатись та ночувати. Дикі неходжені стежки, що ледь проглядаються, альпійські луги з пахучими травами та квітами, чисті гірські річки, скелясті гори. А на десерт ми залишили найцікавіше – сходження на найвищу точку Лазістанского хребта – гору Качар 3937м. 

А щодо їжі, то за це можно не перейматись – все буде дуже смачно, так що будете просити добавки:)

Зареєструватися, написавши  0989573122

Похід по Качкару Туречина

Вартість
240$

Дати:
03 – 11 07.2021г. 

Тривалість:
9 днів

Складність:
Середня\вище середньої

Резерв тура за тел:
+38 (098) 957 31 22

Або через:

1 день 5 км. Набір висоти  500м

Зустрічаємося у місті Трабзон, далі проїжджаємо по узбережжю Чорного моря до селища Ардешен. Тампере Сідаємо в таксі і вирушаємо в гори. По дорозі заїдемо подивитися на фортецю Zilkale, що була збудована в 14-му столітті.

Ще трохи проїхавши, починаємо пішу частину походу, трохи пройдемо каньйоном уздовж річки, і набравши висоту станемо табором біля селища Баш Яйла, 2200м

День 2. 12 км. Набір висоти 650 м.

Покидаємо зону лісу.Далі маршрут проходить через альпійські луга. 

Минаємо поселення Başyayla і залишаємо дно долини – починається підйом на перевал Kale (2900м).По вузькій старій стежці яку місцями не видно набираємо висоту. На перевалі обідаємо з видом на нову долину.

далі починаємо спуск з перевалу, проходимо  покинутому високогірне село Hacivanak (2500м) всього пару хатин, ночуємо тут поряд.

Вид на ущелину Hüsam Deresi Вид на ущелину Hüsam Deresi

День 3. 12 км. Набір висоти: 700 м

Сьогодні продовжуємо набирати  висоту. Йдемо вгору за течією річки Külük і по траві з камінням піднімаємось на перевал Hodacur Geçiti (3160м). На перевалі обідаємо з видом на Качкар – найвищу вершину цих району, нашу мету. Продовжуємо шлях по долину річки Davali (2500м). по зеленим альпійським лугам. Кілька разів перетинаємо струмки  та головне русло річки через старовинний місток. Ночуємо на висоті 2550 м. 

День 4. 7 км. Набір висоти: 1000 м

Гора Soğanli Dag, озеро Deniz Gölü (3370 м)

Затяжний підйом приведе на перевал (близько 3400м) що відокремлює гору Soğanli Dag від хребта Качкар. За ним нас чекає спочатку маленьке озеро Atsiz Gölü, а потім ще один перевал. Відразу за другим перевалом буде велике озеро Deniz Gölü у якого ми поставимо намети. Оскільки до вечора ще далеко – розбивши табір і перекусивши вирушимо  на найближчий гребінь, адже за ним сховалося від сторонніх очей ще одне гірське озеро Davalı Gölü!. Ранній відбій – завтра буде важкий день.

День 5 Перехід без рюкзаків 6 км.  набір 600 м без рюкзаків і 2 км з рюкзаками.

На сходження виходимо з ліхтариками о 6:00,  Ландшафт складний: круті схили, курумніка, можливі снігові ділянки. Сходження і спуск займе близько 7 годин.

Після глушині Лазістанского хребта тут незвично багато людей – Качкар дуже знакова гора. Якщо пощастить з видимістю, з вершини побачимо море, Арарат і навіть Ельбрус! Чудові краєвиди, від яких захоплює дух, компенсують сили, витрачені на складний підйом. Запам’ятовуємо на фотографіях гірські пейзажі і починаємо спуск. Відвідаємо красиві скелі, названі Шайтанову, а далі – в табір, зробимо чай, трохи відпочинемо і зробимо один перехід, щоб спуститися нижче на 500 м. і комфортніше ночувати на поляні Dilberdüzu

День 6 Стоянка Dilberdüzu – селище Olgunlar – річка Düpedüzü 

15 км. Набір висоти 700 м

Порівняно простий день. Ходженою стежкою йдемо вздовж  річки Büyük в село Olgunlar 2100 м. Там є магазин і можливо вдасться купити що-небудь смачненьке (свіжий хліб, айран, солодощі). Після  обіду починаємо підйом по сусідній долині Düpedüzü. Ставимо табір біля витоків однойменної річки на висоті близько 2700м

День 7. Стоянка Dilberdüzu – перевал Naletleme (3220м) – озеро Karadeniz – озеро 

Büyükdeniz 7 км набір 600 м

Зранку нас чекає підйом на перевал Naletleme,  останній в цьому поході й тим самим опиняємося по іншу сторону від хребта Качкар. Через те що з півночі, від Чорного моря постійно сповзають хмари, тут панує зовсім інший клімат, і відповідно інша природа. Північні схили Качкаров покривають хвойні ліси. Знизу видно кілька  гірських озер, найбільше з яких – Karadeniz і Büyükdeniz. На березі другого озера ми і заночуємо,  з чарівними краєвидами на долини знизу.

День 8. Озеро Büyükdeniz – селище Yukarı Kavrun – селище Ayder – Трабзон

Сьогодні останній ранок у поході серед гір, на висоті майже 3000 м. Нас чекає  спуск  в селище Yukarı Kavrun, далі по гарній ґрунтовій дорозі до курортного селища Ayder. Замовимо трансфер і відправимося до Трабзона. 

День 9 

Запасний день, день відпочинку і прогулянок у трабзоні.

Цей похід, ми проводимо вперше, але будьте впевнені ми дуже добре підготуємося. 

Вартість: $ 240
У вартість входить:
групове спорядження (пальники, котли, паливо);
3-разове різноманітне та смачне харчування на активній частині маршруту: гарячі сніданок і вечеря, на обід – ситний перекус;
групова аптечка;
медична страховка;
послуги інструктора.

У вартість не входить:
квитки на літак до Трабзону і назад;
переїзди до початку маршруту і на фініші. На додаткові витрати слід взяти 100$

Ваш контент будет храниться здесь